Blog

 • Mart 21, 2024

  Atom numarası 79 olan altın, doğada nadir görülen elementlerden birisidir. Doğada az bulunması ise kıymetinin artmasının nedenleri içerisinde yer almaktadır. Saf haliyle hafif kırmızı rengi andıran bir renge sahiptir. Kolayca şekil alabilmesinin nedeni ise dövüngen bir yapıya sahip olmasından kaynaklanmaktadır.

  altın
 • Mart 21, 2024

  Yüzyıllardan bu yana kullanılan takılar, en kıymetli aksesuarlar arasında yer alıyor. Özel günlerde, en şık davetlerde olduğu gibi günlük kombinlerde de kusursuz birer tamamlayıcı olarak kullanılıyor. Takılar doğru seçildiği zaman kıyafetlerin aurasını hızlı bir biçimde arttırıyor.

  Kıyafete Göre Takı Seçimi Nasıl Yapılır
 • Mart 21, 2024

  Tasarımıyla zarafeti temsil eden yusufçuk kolye, uzun yıllardan bu yana sevilerek kullanılmaya devam ediliyor. Pek çok kişi yusufçuk sembolünün yansıttığı anlamlardan ötürü kombinlerinde bu kolyeye de yer veriyor. Yusufçuk kolyenin anlamı nedir sorusu da sıkça soruluyor. Bu kolye sembolünün temelinde ise dönüşüm, değişim, aydınlığa doğru olan yolculuk yer alıyor. 

  Yusufçuk Kolye Anlamı Nedir
 • Şubat 22, 2024

  Dünya üzerindeki değerli madenlerden biri olarak bilinen altın, magma olarak bilinen erimiş kayaların katı kayalar içerisinde katlanması ile oluşmaktadır. Magmada sıvı olarak bulunmakta olan altın, jeolojik olaylar sonucunda ortaya çıkmaktadır. Basınçla birlikte de sıvı halde olan altınlar kayalara dolmaktadır. Bu şekilde katı forma kavuşmaktadır.

  Altın Nasıl Bulunur
 • Şubat 22, 2024

  Altın, insanlık tarihi boyunca değeri en yüksek olarak görülen madenlerden biri olarak geçmektedir. Bundan ötürü altının keşfedilmesi, insanların tarih öncesi dönemde dahi varlıkların simgelemek amacıyla kullanıldığını yansıtmaktadır. Birçok kişi de altının keşfi nasıl yapıldı, altın kim tarafından bulundu merak etmektedir.

  Altını Kim Buldu
 • Ocak 19, 2024

  Satın aldığınız veyahut sevdikleriniz tarafından hediye edilen altın bileziklerin hasar görmesi mümkündür. Dışarıdan alınan herhangi bir darbeden ötürü altın bileziğiniz bükülmüş olabilmektedir. Bu gibi durumlarda pek çok kişi büyük bir endişeye kapılmaktadır. Altın bileziğin nasıl düzeleceği, değerinin düşüp düşmediği gibi sorular sorulmaktadır. 

  altın bilezik
 • Ocak 19, 2024

  Yüzyıllardır değerli madenler arasında yer alan altın, manevi değerinin yanı sıra maddi yanıyla da önemsenmektedir. Kadim uygarlıklardan günümüze taşınan altına pek çok anlam da yüklenmektedir. Kıymetli bir yatırım aracı olan altın, hediye olarak da görülmektedir. 

  altın yüzük
 • Ocak 19, 2024

  İnsanlık tarihinde önemli bir yere sahip olan altın, keşfedildiği zamandan bu yana bir hayli değerli kabul edilen yatırım araçlarındandır. Aksesuar olarak kullanılmasının yanı sıra farklı pek çok amaçla kullanıldığına denk gelmekte mümkündür. İnsan hayatında bu denli önemli ve büyük bir yere sahip olan altının nasıl olduğu da birçok kişinin merak ettiği konular arasında yer almaktadır. 

  altın
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR